Prowadzący

Alla Ozhyievska

Alla Ozhyievska

(ur. 1984), pochodzi z Ukrainy, od dwóch lat mieszka w Polsce. Specjalistka ds. Europy Wsсhodniej, tłumaczka i lektorka języka ukraińskiego, rosyjskiego (native speaker) oraz polskiego dla obcokrajowców. Autorka kursu „Język rosyjski w biznesie” oraz trójjęzycznego bloga „Komunikacja w biznesie”. Jako specjalistka ds. marketingu internetowego współpracowała z agencjami kreatywnymi z Kijowa i Moskwy oraz takimi markami jak L’Oreal Paris Ukraina czy Watsons Ukraina.

Pani Alla, pracująca jako nauczyciel, lektor języka rosyjskiego, wykazuje się doskonałą organizacją pracy własnej. Dzięki bardzo bogatym i nieszablonowym metodom potrafi skutecznie i spontanicznie aktywizować do nauki języka obcego. Jako doktorant pod jej opieką naukową przygotowałem się do egzaminu państwowego z języka rosyjskiego.

Adam Bernert, katedra Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Panią Ałłę cechuje wysoka kultura osobista, obowiązkowość i rzetelne wykonanie powierzonych jej zadań. Jest zawsze przygotowana do zajęć, a do swojej pracy podchodzi z poczuciem odpowiedzialności. Cechuję ją cierpliwość, łagodność, a swoim podejściem zjednuje sobie przyjaźń kursantów i współpracowników.

Anna Kania, szkoła językowa Be Best w Żorach

Pani Alla Ozhyievska, będąc zatrudnioną na stanowisku managera ds. eksportu, zajmowała się tłumaczeniami dokumentów, niezbędnych dla wykonywania swojej pracy, na język rosyjski oraz ukraiński. Także pani  Alla prezentowała naszą firmę na konferencji na Ukrainie w ramach wspólnego ukraińsko-polskiego projektu URAKOL. Przy realizacji tłumaczeń wykazuje się rzetelnością i punktualnością, oraz jako manager ds. eksportu na co dzień używa język specjalistyczny. Mogę polecić Panią Allę do wykonywania zleceń o podobnym charakterze.

Sebastian Morawietz, Dyrektor zarządzający firmy Klimosz w Pawłowicach

Dagmara Bożek-AndryszczakDagmara Bożek-Andryszczak

(ur. 1986), absolwentka kultury Rosji i narodów sąsiednich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tłumaczka i lektorka języka rosyjskiego, autorka bloga o tłumaczeniach i języku rosyjskim – Dagatlumaczy.pl. Specjalistka ds. marketingu internetowego, zajmuje się SEO, pozycjonowaniem stron www i content marketingiem. Zaangażowana w edukacyjne projekty ogólnopolskie i międzynarodowe (Eduscience, EDU-ARCTIC), których celem jest wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi w edukacji.

Bardzo szczere podziękowania za poprowadzenie wykładu dla nauczycieli! Zdecydowana większość ocen to piątki, Pani Dagmara utrzymywała bardzo fajną atmosferę, było blisko nauki, ale również osobistego doświadczenia.

Katarzyna Mrozowska, Fundacja Uniwersytet Dzieci

Pani Dagmara współpracowała z naszą firmą podczas konferencji związanej z realizacją programu pt. „Teatr XXI wieku. East meets West – West meets East”, organizowanej przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Pani Dagmara wykazała się bardzo dobrą znajomością języka rosyjskiego i odpowiedzialnością, a jej opieka nad gośćmi przyczyniła się do sukcesu konferencji.

Małgorzata Walczak, wiceprezes firmy Letterman Agencja Tłumaczy Zawodowych w Krakowie